Szanowni Państwo,

Narodowy Fundusz Zdrowia zwrócił się do Banku Światowego z prośbą o wsparcie procesu monitorowania pilotażu programu POZ Plus, w celu dokonania jego ewaluacji, a także określenia zaleceń dotyczących elementów opieki koordynowanej rekomendowanych do wdrożenia w całym kraju.

Pilotaż obejmuje około 60 tysięcy pacjentów, dostarczając opiekę nad chorymi z 11 chorobami przewlekłych, w tym z nadciśnieniem tętniczym, chorobą niedokrwienną serca, astmą, cukrzycą typu 2 czy zespołem bólowym kręgosłupa. Po ponad dwóch latach prowadzonych analiz chcielibyśmy podzielić się z Państwem wnioskami z licznych badań, analiz i obserwacji oraz przedyskutować wstępne rekomendacje.

Zapraszamy Państwa do udziału w seminarium online, które odbędzie się 25 maja (wtorek) w godzinach od 14.00 do 17.00.

Seminarium przeznaczone jest tylko dla osób zaproszonych i będzie miało charakter merytorycznego spotkania eksperckiego.

 

Proponowany program seminarium to:

  • prezentacja analiz ilościowych POZ Plus (liczba i charakterystyka udzielonych dotychczas w pilotażu świadczeń z wyszczególnieniem kilku głównych chorób);
  • prezentacja informacji dot. bilansu zdrowia;
  • wyniki I tury badania ankietowego (w tym kwestionariuszy PROM, PREM oraz HLS) z zakresu postrzegania własnego stanu zdrowia, doświadczenia z oferowanego nowego modelu opieki, jak również kompetencji zdrowotnych oraz jakości życia wśród pacjentów POZ Plus;
  • indeks fragmentaryzacji opieki;
  • wstępne rekomendacje wynikające z realizacji pilotażu POZ Plus.

Państwa wkład ekspercki i merytoryczny w dyskusję ma dla nas ogromne znaczenie, dlatego też bardzo liczymy na Państwa obecność i aktywny udział. Seminarium będzie organizowane w formie online i będzie prowadzone w języku polskim.

Prosimy o potwierdzenie udziału w seminarium do dnia 21 maja 2021 (piątek).

LINK DO UCZESTNICTWA W SPOTKANIU