Nagroda Ministra Zdrowia im. bł. Gerarda – zgłoś pielęgniarkę, pielęgniarza!

Konferencja Opieka nad matką i dzieckiem w praktyce pielęgniarki i położnej” Białystok – 21.09.2019 r.
27 sierpnia 2019
INFORMACJA WYBORCZA
4 września 2019

Celem nagrody im. bł. Gerarda jest wyróżnienie i uhonorowanie osób za wybitne osiągnięcia w ratownictwie medycznym lub działania na rzecz systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Nagroda im. bł. Gerarda przyznawana jest przez Ministra Zdrowia od 2009 r. w trzech kategoriach:

  • lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny
  • osoby i instytucje wspierające system Państwowe Ratownictwo Medyczne
  • zarządzanie ratownictwem

Kandydata do nagrody może zgłosić: podmiot leczniczy, który jest dysponentem jednostki systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne (szpitalny oddział ratunkowy lub zespół ratownictwa medycznego), organ administracji rządowej, jednostka samorządu terytorialnego, środowisko Państwowego Ratownictwa Medycznego (w szczególności: towarzystwa naukowe, stowarzyszenia zrzeszające osoby zatrudnione w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne, samorządy zawodowe, jednostki naukowo-badawcze). Minister zdrowia może również przyznać Nagrodę z własnej inicjatywy.

Kandydatów do nagrody można zgłosić do 10 września 2019 r. Regulamin znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/ruszyl-nabor-wnioskow-o-przyznanie-nagrody-im-bl-gerarda

Uroczyste rozdanie nagród odbywa się co roku, 13 października, w Dniu Ratownictwa Medycznego.

DO POBRANIA:

Informacja
Wniosek
Regulamin

Podobne wpisy:

4 maja 2026

II konferencja z cyklu „Podlasie dla najmłodszych”

II KONFERENCJA Z CYKLU „PODLASIE DLA NAJMŁODSZYCH” Aktualności w opiece nad noworodkiem: standard opieki okołoporodowej, wytyczne resuscytacji oraz rola Banku Mleka Kobiecego Konferencja organizowana jest przez Klinikę Neonatologii i Intensywnej Terapii […]
4 maja 2026

Zaproszenie na uroczystości 35-lecia Samorządu Pielęgniarek i Położnych

Szanowni Państwo, w imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Łomży mamy przyjemność zaprosić Państwa na uroczystości 35-lecia Samorządu Pielęgniarek i Położnych, które odbędą się 11 […]
30 marca 2026

Zaproszenie na odsłonięcie rzeźby Bohaterskiej Położnej z Auschwitz – Stanisławy Leszczyńskiej

Zaproszenie na odsłonięcie rzeźby Bohaterskiej Położnej z Auschwitz – Stanisławy Leszczyńskiej Odsłonięcie pomnika będzie miało miejsce w Warszawie 8. maja 2026 roku. Poniżej załączamy list od […]